Кафедралар

Даволаш факультети кафедралари

  1. Патологик анатомия кафедраси (Турсунов Хасан Зияевич)
  2. Ички касалликлари пропедевтикаси кафедраси (Каримов Маъриф Шакирович)
  3. Умумий ва болалар жарроҳлиги кафедраси  (Охунов Алишер Орипович)
  4. 1-сон факультет ва госпитал терапия кафедраси  (Ризамухамедова Машкура Зокировна)
  5. 1-сон факультет ва госпитал жарроҳлик кафедраси  (Хакимов Мурод Шавкатович)
  6. 1-сон болалар касалликлари кафедраси (Холматова Барно Турдиходжаевна)
  7. 2-сон болалар касалликлари кафедраси (Каримжонов Илхом Асамович)
  8. ЛОР ва стоматология кафедраси / эски сайт (Хасанов Улугбек Саидакрамович)
  9. Неврология кафедраси  (Рахимбаева Гульнара Саттаровна)
  10. Офтальмология кафедраси  / эски сайт (Билалов Эркин Назимович)
  11. Анестезиология ва реаниматология кафедраси (Ибрагимов Неъматжон Комилжонович)
  12. Урология кафедраси (Акилов Фарход Атауллаевич)
  13. 2-сон ички касалликлар кафедраси / эски сайт (Рустамова Мамлакат Тулабаевна)
  14. Хирургик касалликлар кафедраси (Тешаев Октябр Рухиллаевич)
  15. 2-сон акушерлик ва гинекология кафедраси (Нажмутдинова Дилбар Қамариддиновна)

Тиббий-педагогика факультети кафедралари

  1. Нормал ва патологик физиология кафедраси (Ирисқулов Бахтиёр Ўктамович)
  2. Педагогика ва психология кафедраси (Умаров Бахриддин Менгбоевич)
  3. Реабилитология ва жисмоний тарбия кафедраси (Усмонхужаева Адибахон Амирсаидовна)
  4. 2-сон факультет ва госпитал терапия кафедраси (Жабборов Азим Атаханович)
  5. 2-сон факультет ва госпитал жарроҳлик кафедраси (Акбаров Миршавкат Миралимович)
  6. Юқумли касалликлар кафедраси (Туйчиев Лазиз Нодирович)
  7. Фтизиатрия кафедраси (Парпиева Наргиза Нусратовна)
  8. Психиатрия кафедраси (Ашуров Зарифжон Шарифович)
  9. Онкология ва нур ташҳиси кафедраси (Атаханова Нигора Эргашевна)
  10. Клиник фармакология кафедраси (Ёкубов Абдужалол Вахабович)
  11. 3-сон ички касалликлар кафедраси (Ахмедов Холмурод Саъдуллаевич)
  12. Травматология, ортопедия, харбий дала жарроҳлик ва нейрожарроҳлик кафедраси (Хўжаназаров Илхом Эшқулович)

Тиббий-профилактика факультети кафедралари

  1. Гистология ва тиббий биология кафедраси (Азизова Феруза Хусановна)
  2. Биологик ва тиббий кимё кафедраси (Кульманова Муножат Усмановна)
  3. Информатика ва биофизика кафедраси (Базарбаев Муратали Ирисалиевич)
  4. Анатомия ва клиник анатомия кафедраси (Сагатов Тўлаган Агъзамович)
  5. Микробиология, вирусология ва иммунология кафедраси (Нурузова Зухра Абдукадировна)
  6. Фармакология кафедраси (Аллаева Мунира Джуракуловна)
  7. Гематология, трансфузиология ва лаборатория иши кафедраси (Саидов Аълонур Бахтинурович)
  8. Жамоат соғлиғини сақлаш мактаби (Маматкулов Бахрамжон Маматқулович)
  9. Атроф муҳит гигиенаси кафедраси (Саломова Феруза Ибодуллаевна)
  10. Коммунал ва меҳнат гигиена кафедраси (Искандарова Гўзал Тўлқиновна)
  11. Эпидемиология кафедраси (Матназарова Гульбахор Султановна)
  12. Болалар, ўсмирлар ва овқатланиш гигиенаси кафедраси (Эрматов Низом Жумакулович)

Олий маълумотли ҳамширалар факультети кафедралари

  1. Ижтимоий фанлар кафедраси (Норқулов Сухроб Дўстмуратович)
  2. Тиллар кафедраси (Абдуллаева Розанна Мирзатуллаевна)
  3. Жамоат саломатлиги, соғлиқни сақлашни ташкил этиш ва бошқариш кафедраси (Рустамова Хамида Елемесовна)
  4. Суд тиббиёти кафедраси (Бахриев Иброхим Исомадинович)
  5. Ҳамширалик иши кафедраси (Разикова Илмира Садуллаевна)

Малака ошириш факультети кафедралари

  1. 1-сон акушерлик ва гинекология кафедраси / эски сайт (Аюпова Фарида Мирзаевна)
  2. Дерматовенерология кафедраси (Ташкенбаева Умида Алишеровна)
  3. 1-сон Травматология, ортопедия ва ҳарбий дала жарроҳлик кафедраси (Каримов Муродулла Юлдашевич)
  4. 1-сон ички касалликлар кафедраси / эски сайт (Нуриллаева Наргиза Мухтархановна)
  5. Малака ошириш кафедраси (Дадабоева Раъно Қудратовна)

Translate: English, Russian