Toshkent tibbiyot akademiyasi (TTA) 2024-yilda o’zining 19 ta ta’lim dasturini xalqaro akkreditatsiyadan muvaffaqiyatli o’tkazdi. Bu jarayon Ta’lim sifatini ta’minlash bo’yicha mustaqil xalqaro akkreditatsiya va reyting agentligi (IAAR) tomonidan amalga oshirildi. Akkreditatsiya davomida 20 ta davlatdan jalb qilingan xalqaro ekspertlar akademiyaning faoliyatini bir yil davomida o’rganib chiqishdi. Natijada, 10 ta bakalavriat yo’nalishi, 9 ta magistratura, klinik ordinatura va malaka oshirish mutaxassisliklari Butunjahon tibbiy ta’lim federatsiyasi (WFME) xalqaro standartlariga mos deb topildi.
Ushbu xalqaro akkreditatsiya TTAning ta’lim sifatini oshirishga bo’lgan intilishini va xalqaro standartlarga muvofiqligini tasdiqlaydi. Bu esa akademiya bitiruvchilarining xalqaro miqyosda tan olinishi va raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.
Akkreditatsiyadan o’tgan ta’lim dasturlari, magistratura va klinik ordinatura mutaxassislari:
Bakalavriat: