“ТАЛАБАЛИК БАҲОРИ-2020” ОНЛАЙН КЎРИК ТАНЛОВИ ҒОЛИБЛАРИ АНИҚЛАНДИ

Тошкент тиббиёт академиясида таҳсил олаётган талабалар орасида ижодга чанқоқ, санъат ва адабиётга меҳр қўйган қобилиятли талабалар талайгина. Шундай ижодкор талабаларни ажратиб олиш, уларнинг қобилиятларини намоён этишлари учун имконият яратиш, қолаверса Президентимиз томонидан илгари сурилган 5 муҳим ташаббуснинг барча йўналишларида талабалар қамровини кенгайтириш мақсадида карантин таътили даврида  талаба-ёшлар ўртасида туркум кўрик танловлар, шунингдек, анъанавий  “Т А Л А Б А Л И К  Б А Ҳ О Р И – 2020” кўрик танловлари масофавий тарзда ташкил қилинди. Танлов шартларига кўра талабалар “Бир актёр театри”,Энг яхши миллий ва замонавий  рақс ижрочиси”, “Энг яхши миллий ва замонавий қўшиқ ижрочиси”, “Энг яхши мусиқа сози ижрочиси”, “Энг яхши фолклёр чиқиш”, “Энг яхши шеър ижодкори”, “Энг яхши мўйқалам (расм чизган) устаси”, “Энг яхши нотиқ талаба”, “Энг яхши ҳунарманд талаба”, “Энг яхши чевар қиз”, “Энг ибратли йигит”, “Энг иболи қиз” номинациялари бўйича ўз ижодий ишларини видео, аудио, видеоклип, шеър, қўшиқ, рақс ижроси, турли презентация ва матн шаклларида ТТА талаба-ёшларининг “Ижодкор талабалар” телеграм канали орқали  тақдим этдилар.

“ТАЛАБАЛИК  БАҲОРИ – 2020” кўрик танловвининг якунларига кўра куйидаги талабалар йўналишлар бўйича номинация ғолиблари деб топилди. “Бир актёр театри” номинацияси ғолиблари:

Сотволдиев Шахбоз -тиббий биология факультети 203-гуруҳ;

Восижонов Исроил – даволаш факультети 226-гуруҳ.

Энг яхши миллий ва замонавий рақс ижрочиси” номинацияси ғолиблари:

Бахриддинова Субҳидам -тиббий профилактика факультети 205-гуруҳ;

Ёқубова Эъзоза -тиббий биология факультети 101-гуруҳ;

Эшонқулова Моҳларойим – тиббий биология факультети 104-гуруҳ.

“Энг яхши миллий ва замонавий қўшиқ ижрочиси” номинацияси ғолиблари:

Шамсиев Шахзод – даволаш факультети 226- гуруҳ талабаси;

Ҳабибуллаев Шукрулло – ОМҲ факультети 204-гуруҳ;

         Қосимов Аминбой – тиббий педагогика факультети 206- гуруҳ;

         Юсупов Асрор – даволаш факультети 507-гуруҳ.

 

“Энг яхши мусиқа сози ижрочиси” номинацияси ғолиблари:

 Бегматова Дилноза – даволаш факультети 402- гуруҳ;

Ахатова Бусорабегим – даволаш факультети 202- гуруҳ;

Эшбоева Ирода – тиббий педагогика факультети 206- гуруҳ;

Абдурахимов Шахбоз – тиббий педагогика факультети 204- гуруҳ.

 

“Энг яхши фольклор чиқиш” номинацияси ғолиблари:

Абдакимов Азизбек – даволаш факультети 218 – гуруҳ;

Каримбаева Ҳолида – тиббий профилактика факультети 302- гуруҳ.

 

”Энг яхши шеър ижодкори” номинацияси ғолиблари:

Хикматов Достон – тиббий профилактика факультети 402-гуруҳ;

Қодирова Севара – ОМҲ факультети 204-гуруҳ;

Қосимов Шохрух- даволаш факультети 113- гуруҳ;

Файзиева Феруза – тиббий педагогика факультети 302- гуруҳ;

Ғойибназарова Кумуш – тиббий профилактика факультети 102-гуруҳ;

Бобоев Жахонгир – – даволаш факультети 222- гуруҳ.

“Энг яхши мўйқалам (расм чизган) устаси” номинацияси ғолиблари:

Жумаева Зилола – тиббий биология факультети 303-гуруҳ;

Садуллаева Холниса – даволаш факультети 113- гуруҳ;

Мирзаева Рахшона – даволаш факультети 402- гуруҳ;

Ахматова Зулфизар – тиббий профилактика факультети 203-гуруҳ.

Акбарова Лобар – даволаш факультети 107- гуруҳ;

 “Энг яхши нотиқ талаба” номинацияси ғолиблари:

Тошмаматова Меҳринисо – ОМҲ факультети 204-гуруҳ;

Усмонов Шохрух – даволаш факультети 410 – гуруҳ;

Турсунова Гулруҳ – ОМҲ факультети 205 гуруҳ;

Бойқобилова Маржона – даволаш факультети 226- гуруҳ;

Дўсанова Турғуной – ОМҲ факультети 205 гуруҳ.

 

 “Энг яхши ҳунарманд талаба” номинацияси ғолиблари:

Хошимова Нозима – тиббий профилактика факультети 403-гуруҳ;

Тошмаматова Меҳринисо – ОМҲ факультети 204-гуруҳ;

Садуллаева Холниса – даволаш факультети 113- гуруҳ;

Паттаева Дилафруз – даволаш факультети 116- гуруҳ;

Джанаева Лазиза – даволаш факультети 124- гуруҳ;

Рашидов Бобур – даволаш факультети 407- гуруҳ;

Мирзаева Рахшона – даволаш факультети 402- гуруҳ.

 

 “Энг яхши чевар қиз” номинацияси ғолиблари:

Жабақова Юлдуз – тиббий педагогика факультети 402- гуруҳ;

Имомова Муҳаррам – тиббий профилактика факультети 303-гуруҳ;

Баҳтиёрова Моҳинур – тиббий профилактика факультети 401-гуруҳ;

Абдурахмонова Суғдиёна – даволаш факультети 211- гуруҳ;

Маҳкамова Нозигул – тиббий педагогика факультети 105 – гуруҳ.

 

 

“Энг ибратли йигит” номинацияси ғолиблари:

Набиев Жахонгир -тиббий биология факультети 203-гуруҳ;

Расулов Жасурбек – тиббий педагогика факультети 105- гуруҳ;

Абдурахимов Шахбоз – тиббий педагогика факультети 204- гуруҳ;

Очилов Жахонгир – тиббий профилактика факультети 102-гуруҳ;

Озодов Жахонгир – даволаш факультети 405- гуруҳ;

Усмонов Шохрух- даволаш факультети 410- гуруҳ.

 

 

 

“Энг иболи қиз” номинацияси ғолиблари:

Баҳриддинова Субҳидам – тиббий профилактика факультети 205-гуруҳ;

Тошмаматова Меҳринисо – ОМҲ факультети 204-гуруҳ;

Махкамова Нозигул – тиббий педагогика факультети 105 – гуруҳ;

Паттаева Дилафруз – даволаш факультети 116- гуруҳ;

Ахматова Зулфизар – тиббий профилактика факультети 203- гуруҳ.

 

Танлов йўналишлари ғолибларига Тошкент тиббиёт академиясининг эсдалик совғалари, диплом ва сертификатлари тақдим этилади.

 

 

Ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат бўлими бошлиғи М.А.Хасанова

Fikr bildirish

Email manzilingiz chop etilmaydi. Majburiy bandlar * bilan belgilangan

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.