AXBOROT XATI – «Avitsenna izdoshlari» tibbiyot ОТМlari talabalari o’rtasidagi II Xalqaro olimpiada

«Avitsenna izdoshlari»

tibbiyot ОТМlari talabalari o’rtasidagi

II Xalqaro olimpiada

AXBOROT XATI

QADRLI HAMKASBLAR!

2022 yil 25 mart kuni Toshkent tibbiyot akademiyasi tibbiyot va farmakologiya oliy o‘quv yurtlari bakalavrlari talabalarini II Xalqaro talabalar olimpiadasida ishtirok etishga taklif qiladi.«Avitsenna izdoshlari»Tegishli yo‘nalishlar bo‘yicha 1 kursdan 6 kursgacha bakalavriat talabalari xalqaro onlayn olimpiadada ishtirok etishga taklif qilinadi(1-ilovaga qarang): Olimpiada ishtirokchilari diqqatiga: Bitta fan bo‘yicha o‘z universitetida o‘tkazilgan olimpiadaning birinchi bosqichi g‘oliblari bo’lgan faqat ikkita talaba kafedra va universitet tavsiyasi bilan ishtirok etishi mumkin.               Olimpiadada faqat bakalavriat talabalari ishtirok etishlari mumkin. Olimpiadaning barcha ishtirokchilari pasport va talabaning reyting daftarchasini elektron ko‘rinishda, telefon raqami va elektron pochta manzili, shuningdek, to‘liq ismi-sharifi, ish joyi va rahbari lavozimini taqdim etishlari shart. Ma’lumotlar tegishli fanlar bo‘yicha mas’ul o‘qituvchilarning elektron pochtasiga 2022 yil 20 martgacha yuborilishi zarur. Olimpiada o‘zbek, rus va ingliz tillarida o‘tkaziladi. Tashkiliy qoʻmita qarori bilan jamoalarga hamroh boʻlgan oʻqituvchilar Olimpiada hakamlar hay’ati tarkibiga kiritilishi mumkin.Olimpiada Toshkent vaqti bilan soat 10:00 da boshlanadi.

Olimpiada 3 bosqichda o‘tkaziladi: Test sinovlarining 1-bosqichi Google test platformasida, 2 va 3-bosqichlari  Zoom platformasida olib boriladi (tafsilotlar Olimpiada veb-saytida keltirilgan).

1-ilova

Musobaqa oʻtkazadigan kafedralar:I. Boʻlim – Terapiya:Mas’ul rahbar – Klinika farmakologiya kafedrasi dotsentiPulatova Nargiza Ixsanovna (+998903257201) 1. Ichki kasalliklar №1, №3 – Zubaydullayeva Maqsuda Turabdjanovna, (+99897-762-06-22, maksuda.zubaydullayeva@mail.ru); 2. Fakultet va gospital terapiya №2 – Ziyaeva Feruza Kamoliddinovna, Kadirova Shoira Abduraxmanova (+99890-971-54-36), Raxmatov Avaz Mamatovich, (+998977096004, bolavas1995@gmail.com)3. Ichki kasalliklar propedevtikasi №1 – Egamova Sayyora Shavkatovna, (+998998004139, egamova13.1992@gmail.com)4. Klinik farmakologiya – Aripjonova Shahlo Sardarovna, (+998901886686, shahloaripdjanova@gmail.com) II. Boʻlim – Tor klinik mutaxassisliklar: Mas’uliyatli rahbarlar – prof. Yakubova Marxamat Mirakramovna (+998946038469), Tibbiy psixologiya va nevrologiya kafedrasi dotsenti Rasulova Dilbar Kamalitdinovna (+998901766803)Ulugʻbek Daniyarovich – ulugbek.doc1117@mail.ru 1. Psixiatriya-Userbayeva Roza Kuralbayevna (+998974240152, rose_userbayeva@mail.ru)2. Reabilitologiya, xalq tabobati va jismoniy tarbiya – Ulugʻbek Sharipov (+998909512519, ulugbeksharipovdoc@gmail.com)3. Tibbiy psixologiya kursi bilan nevrologiya, Shodiyev Ulugʻbek Doniyorovich (+998914555455, ulugbek.doc1117@mail.ru)4. Dermatovenerologiya – Abbosxonova Fotima Xasanovna (+998909680602 fabbashanova@inbox.ru)5. Yuqumli kasalliklar – Raxmatullayeva Shaxnoza Baxodirovna (+998935117143, Doctor_shakhnoza@mail.ru)6. Gematologiya, transfuziologiya va laboratoriya ishi – Raimova Durdona Akbaraliyevna (+998935076839, e-mail: d.raimova1977@gmail.com) III. Bo’lim – Jarrohlik: Mas’ul rahbar – t.f.d. Matmurodov Quvondik Zhumaniyazovich (+998974305353) 1. Anesteziologiya va reanimatsiya – Yusupova Baxtigul Yusupovna, (+998903175661, doctor.baktugul@gmail.com)2. 1-sonli fakultet va gospital jarrohlik – Sahiboyev Dilshod Parpizhalilovich, (+998977259530, doctorsd77@mail.ru)3. Travmatologiya – Qobilov Nodir, (+998998031160, 1202nodir@gmail.com)

 

IV. Boʻlim – Ona va bolani himoya qilish: Mas’ul yetakchi – 1-son akusherlik va ginekologiya kafedrasi assistenti Abdurazakova Muhayo Dilshodovna (+998909140194) 1. 1-son akusherlik va ginekologiya kafedrasi – Abdurazakova Muhayo Dilshodovna (+998 90 9140194, abdurazakova84@mail.ru)2. Bolalar kasalliklari kafedrasi – Abdullayeva Diloram Telmanovna (+998 903491827, zvezda-6565@mail.ru)3. Bolalar kasalliklari propedevtikasi kafedrasi – Nurmatova Nargiza Fatxullayevna (+998 903213478, nargiza-nurmatova78@yandex.ruV. Boʻlim – Tibbiy biologiya:  Mas’ul rahbar – mikrobiologiya kafedrasi dotsenti Orinbayeva Zuxra Navruzbayevna +998901676838  1. Tibbiy-biologik kimyo – Abdullayeva Marguba Tolibjanovna (PhD). (+998909258437, abdullaevam067@gmail.com)2. Patologik anatomiya – Allanazarov Ismoiljon Musurmonqulovich (+998 90 000 03 68, +998 90 950 07 02, seven_utd@mail.ru)3. Tibbiy biologiya – Shigakova Lutciya Anvarovna, (+998998460279, lutsiya17111990@gmail.com)

  1. Anatomiya va klinik anatomiya-Poʻlatov Xabibulla Xayrullayevich (+998998806458, habibullapulatov3@gmail.com)

5. Tibbiyotda axborot texnologiyalari – Vazira Patchaxanovna Ubaydullayeva, (+998971308242, vaziraubaydullayeva1@gmail.com)6. Biofizika – Ubaydullayeva Vazira Patchaxanovna, (+998971308242, vaziraubaydullayeva1@gmail.com)7. Klinik laboratoriya diagnostikasi – Bekchanova Nazokat Ikrom qizi, (+998903230052, muhnaz9192@gmail.com)  VI. Boʻlim – Fundamental fanlar:Mas’ul rahbar – Ijtimoiy fanlar kafedrasi dotsenti Feruza Sadullayevna Atamuratova (+998935192880) 1. Ijtimoiy fanlar kafedrasi – Feruza Sadullayevna Atamuratova         (+998 935192880, fatamur@mail.ru)2. Chet tillar kafedrasi – Toshpo‘latova Dilnoza Xolmirza qizi (+998 915171110, dili_xalmirzayevna@mail.ru)3. Pedagogika va psixologiya kafedrasi – Asqarova Nargiza Abdivaliyevna (+998 977839977), Bekmirov Tolib Rashidovich (+998 909098872, tolib.bek@mail.ru)4. Sog‘liqni saqlash, sog‘liqni saqlash tashkilotlari bo‘limi – Yuldasheva Feruza Umarovna (+998 903525990, firuzayuldasheva58@gmail.com)5. Sud-tibbiyot ekspertizasi bo‘limi – Nilufar G‘aniyeva (+998 974247430, ganiyevanilufar8@gmail.com)

VII. Boʻlim – Tibbiy-profilaktika:

Mas’ul yetakchi – Epidemiologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi Ne’matova Nigora Urakovna (+998998463139)

  1. Atrof-muhit gigiyenasi – Mavlyuda Mirsagatova Tel.: +998946641046, mavludamirsagatova0@gmail.com
  2. Kommunal gigiena va mehnat salomatligi – Sherqoʻzieva Goʻzal Faxriddinovna Tel.: +998935961120, guzal.sherquzieva@gmail.com
  3. Epidemiologiya – Nigora Urakovna Nematova Tel.: +998998463139, nigoraepid70@mail.ru
  4. Bolalar, o‘smirlar gigienasi va oziq-ovqat gigiyenasi – Ermatov Nizom Jumakulovich (+998909171870, nizom.ermatov@tma.uz)

TIBBIYOT FANIDAN OʻZ BILIM VA MAHORATLARINI KOʻRSATMOQCHI BOʻLGAN BARCHA IQTIDORLI TALABALAR ISHTIROK ETISHGA TAKLIF ETILADI!

Xalqaro olimpiada tashkiliy qo‘mitasi:

Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor:

Azizova Feruza Lyutpillayevna +998781507802

Iqtidorli yoshlarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish boshqarmasi:

Abdumalikova Feruza Baxtiyarovna +998935467351

Yodgorova Nodira Turgunbayevna +998901676838

Xalqaro shartnomalar bo‘yicha prorektor:

Isroilov Jahongir Jamshidovich +998909009998

Tafsilotlar olimpiadaning ushbu saytida:

 

Olimpiada buyrug’i va qo’llanma: ASOSIY-F-90-17.03.2022-F.B.Abdumalikova.pdf

Translate: Eng Рус

Fikr bildirish

Email manzilingiz chop etilmaydi.