Kafedralar

1-son davolash fakulteti

  1. 1-son ichki kasalliklari propedevtikasi, nefrologiya va gemodializ kafedrasi (Miraxmedova Xilola To‘xtasinovna)
  2. 1-son umumiy va bolalar xirurgiyasi  (Oxunov Alisher Oripovich)
  3. 1-son fakultet va gospital terapiya, kasb patologiyasi kafedrasi (Nabiyeva Dildora Abdumalikovna)
  4. 2-son ichki kasalliklar kafedrasi (Xamrayev Abror Asrarovich)
  5. 1-son fakultet va gospital xirurgiya kafedrasi (Xakimov Murod Shavkatovich)
  6. 1-son bolalar kasalliklari kafedrasi (Xolmatova Barno Turdixodjayevna)
  7. 1-son akusherlik va ginekologiya kafedrasi (Ayupova Farida Mirzayevna)
  8. Otolaringologiya va stomatologiya kafedrasi (Xasanov Ulug‘bek Saidakramovich)
  9. Nevrologiya va tibbiy psixologiya kafedrasi (Raximbayeva Gulnara Sattarovna)
  10. Oftalmologiya kafedrasi (Bilalov Erkin Nazimovich)
  11. Anesteziologiya va reanimatologiya kafedrasi (Ibragimov Ne’matjon Komiljonovich)
  12. Urologiya kafedrasi (Akilov Farxod Ataullayevich)

2-son davolash fakulteti kafedralari

  1. Odam anatomiyasi va klinik anatomiya kafedrasi (Usmanov Ravshan Jaxangirovich)
  2. Patologik anatomiya kafedrasi (Tursunov Xasan Ziyayevich)
  3. 2-son bolalar kasalliklari kafedrasi (Karimjonov Ilxom Asamovich)
  4. Xirurgik kasalliklar kafedrasi (Teshayev Oktabr Ruxillayevich)
  5. 2-son akusherlik va ginekologiya kafedrasi (Najmutdinova Dilbar Qamariddinovna)
  6. Onkologiya kafedrasi (Ataxanova Nigora Ergashevna)
  7. Sud tibbiyoti va tibbiyot xuquqi kafedrasi (Baxriyev Ibroxim Isomadinovich)
  8. 1-son travmatologiya, ortopediya va harbiy dala jarrohlik kafedrasi (Karimov Murodulla Yuldashevich)
  9. Bolalar kasalliklari propedevtikasi kafedrasi (Bobomuratov Turdikul Akramovich)
  10. 1-son ichki kasalliklar kafedrasi (Nurillayeva Nargiza Muxtarxanovna)

Tibbiy-pedagogika fakulteti kafedralari

  1. Normal va patologik fiziologiya kafedrasi (Irisqulov Baxtiyor O‘ktamovich)
  2. Pedagogika va psixologiya kafedrasi (Melibayeva Ruzaxon Nasirovna)
  3. 2-son Ichki kasalliklari propedevtikasi kafedrasi (Karimov Ma’rif Shakirovich)
  4. Reabilitologiya, xalq tabobati va jismoniy tarbiya kafedrasi (Usmonxujayeva Adibaxon Amirsaidovna)
  5. 2-son fakultet va gospital terapiya kafedrasi (Jabborov Azim Ataxanovich)
  6. 2-son fakultet va gospital jarrohlik kafedrasi (Akbarov Mirshavkat Miralimovich)
  7. Yuqumli va bolalar yuqumli kasalliklari kafedrasi (Tuychiyev Laziz Nodirovich)
  8. Ftiziatriya va pulmonologiya (Parpiyeva Nargiza Nusratovna)
  9. Psixiatriya va narkologiya kafedrasi (Ashurov Zarifjon Sharifovich)
  10. Klinik farmakologiya kafedrasi (Yokubov Abdujalol Vaxabovich)
  11. 3-son ichki kasalliklar kafedrasi (Axmedov Xolmurod Sa’dullayevich)
  12. 2-son Travmatologiya, ortopediya, xarbiy dala jarrohlik va neyrojarrohlik kafedrasi (Xo‘janazarov Ilxom Eshqulovich)

Tibbiy-profilaktika va jamoat salomatligi fakulteti kafedralari

  1. Gistologiya va tibbiy biologiya kafedrasi (Azizova Feruza Xusanovna)
  2. Mikrobiologiya, virusologiya va immunologiya kafedrasi (Nuruzova Zuxra Abdukadirovna)
  3. Atrof muhit gigiyenasi kafedrasi (Salomova Feruza Ibodullayevna)
  4. Kommunal va mehnat gigiyena kafedrasi (Iskandarova Go‘zal To‘lqinovna)
  5. Epidemiologiya kafedrasi (Matnazarova Gulbaxor Sultanovna)
  6. Bolalar, o‘smirlar va ovqatlanish gigiyenasi kafedrasi (Ermatov Nizom Jumakulovich)
  7. 2-son umumiy xirurgiya kafedrasi (Ergashev U.)
  8. Dermatovenerologiya kafedrasi (Tashkenbayeva Umida Alisherovna)
  9. Gematologiya, transfuziologiya va klinik laboratoriya kafedrasi (Saidov A’lonur Baxtinurovich)

Menejment, tibbiy biologiya, biotibbiyot muxandisligi va OMX fakulteti

  1. Ijtimoiy fanlar kafedrasi (Norqulov Suxrob Do‘stmuratovich)
  2. O‘zbek va xorijiy tillar (Abdullayeva Rozanna Mirzatullayevna)
  3. Jamoat salomatligi va menejment kafedrasi (Xudaykulova Gulnara Karimovna)
  4. Tibbiy va biologik kimyo kafedrasi (Tursunov Djaxangir Xusanovich)
  5. Biotibbiyot muhandisligi, informatika va biofizika kafedrasi (Bazarbayev Muratali Irisaliyevich)
  6. Farmakologiya kafedrasi (Allayeva Munira Djurakulovna)
  7. Tibbiy radiologiya(Ismailova Munojat Hayatovna)
  8. Allergologiya, klinik immunologiya va hamshiralik ishi (Razikova Ilmira Sadullayevna)

Malaka oshirish fakulteti kafedralari

  1. Jamoat sog‘lig‘ini saqlash maktabi (Mamatkulov Baxramjon Mamatqulovich)
  2. Simulyatsion ta’lim (__)
  3. Vrachlar malakasini oshirish kafedrasi (Dadaboyeva Ra’no Qudratovna)

Translate: Eng Рус